img_21

«ЗОВНІШЕКСПОБІЗНЕС» – охорона здоров’я-2001

img_21

«ЗОВНІШЕКСПОБІЗНЕС» – охорона здоров’я-2001

Звичайно, організатори виставки подбали про те, щоб вітчизняні та зарубіжні виробники-науковці могли якнайбільш вдало продемонструвати свою продукцію, яка спрямована, у першу чергу, на найдорожче для людства — здоров’я. Було зроблено все, щоб у ювілейній виставці взяло участь якнайбільше вітчизняних та зарубіжних виробників медичних препаратів, обладнання, техніки та технологій. Безсумнівно виставка «Охорона здоров’я» в Україні стає кожного року великою подією для медичної громадськості.

Виставку відкрили віце-прем’єр-міністр Володимир Семиноженко, президент Академії медичних наук Олександр Возіанов, міністр охорони здоров’я Віталій Москаленко, перший заступник державного секретаря МОЗ Юрій Поляченко, заступник глави КМДА Валерій Бідний, генеральний директор «Політехмеду» Валерій Девко, директор Інституту кардіохірургії Геннадій Книшов, ряд посадовців з інших відомств.

«ЗОВНІШЕКСПОБІЗНЕС» – охорона здоров’я-2001

У столичному Палаці спорту з успіхом пройшла міжнародна медична спеціалізована виставка, якій в цьому році виповнилось 10 років.

Керівний комітет Міжнародного союзу виставок і ярмарків ухвалив прииняти компанію «ЗовнішЕкспоБізнес» з виставкою «Охорона здоров’я» у члени UFI.

На відкриттівиставки міністрохорони здоров’яВіталій МОСКАЛЕНКОпідкреслив те, що такі насичені та інформативні виставкидля медиків України ціла подія і побажав фірмі «ЗовнішЕкспоБізнес», їїпрезидентовіВалентину СОКОЛОВСЬКОМУйнадалі розвиватицей напрям у виставковій діяльності. А заступник глави адміністрації містаВалерій БІДНИЙ,познайомившись з багатьма учасниками виставки, сказав, що якби це все обладнання, яке було привезено в Україну, залишити в Києві, то можна було б значно поліпшити здоров’я киян. Звичайно, сказав він, на жаль, у бюджеті коштів немає на все медобладнання, але деяке на взаємовигідних умовах з фірмою ми, напевне, придбаємо.

З року в рік, буваючи на цих виставках, я помітила цікаву тенденцію, що вітчизняні виробники, які на початку діяльності «Охорони здоров’я» були трохи затерті, сьогодні набирають значної ваги і заявляють про себе на повний голос. І що приємно, діагностична апаратура, яку пропонують сьогодні вітчизняні виробники може вільно конкурувати із такими всесвітньо відомими фірмами, як «Сіменс», «Медікал-Системс», «Філіпс» та іншими.

На нинішній виставці було цікаво представлено Київське виробниче об’єднання «Медапаратура».

Юрій МАРЧЕНКО— голова правління цього акціонерного товариства розповів:

— Ми сьогодні представили на виставці цифровий флюорограф, виконаний удвох варіантах. Цифровий — це значить повна відсутність рентгенівської плівки, а це означає, що вимаєте моментальну діагностику протягом 20 секунд. На екрані дисплея ми маємо повну флюорограму, кожну точку якої можна моментально збільшити до розміру цілого екрану. І що головне — ця флюорографія малодозова.

З представниками дочірнього підприємства АО Науково-дослідного інституту радіотехнічних вимірів «Радмір» я познайомилася 6 років тому на виставці у Дюселдорфі, куди вони привезли всього кілька своїх розробок. На сьогоднішній ювілейній виставці, як розповів мені директор «Радміру» Сергій ЛИТВИНЕНКО,вони представли кілька своїх новинок, які зможуть стати у пригоді багатьом хворим.

— Ми знаємо, — сказав мені у розмові Сергій Литвиненкр, —що у чоловіків після 45-ти роківз’являються проблеми з простатою. Операція для чоловіків буває іноді досить складною. Сьогодні ми привезли на виставку комплекс локальної мікрохвильової гіпертермії простати. Він призначений для ультразвукової діагностики та лікування простати. Цей новітній метод проводить лікування амбулаторно за один сеанс протягом однієї години. Терапевтичний ефект просто чудовий.

Для жінок ми пропонуємо цифровий мамографічний комплекс «Мадіс». Він незамінний для проведення скринінгу на виявлення ранніх форм раку молочних залоз і має цілий ряд переваг перед плівочними мамографами.

На виставці багато відвідувачів засипало запитаннями директора лікувально-діагностичного центру «Наніта», яка представила новинку медичної техніки «МілтуФ».Людмила ЗАВГОРОДНЯрозповіла:

Ми кілька років працюємо з цим апаратом. Це лікувально-діагностичний магнітно-лазерний апарат. Його лікувальні ефекти — протизапальний імуномоделюючий, нейротрофічний, анальгетичний, бактерицидний, нормалізуючий реологію крові та гемодинаміку, не має ніяких протипоказань.

Дію цього апарату переперевірила на собі, — продовжила розповідь Людмила Завгородня. — Взагалі якщо говорити про галузі його застосування, то не вистачить цілої сторінки. Цей апарат отримав срібну медаль в Брюсселі на виставці медичних технологій і золоту медаль в Женеві. Його купують багато закордонних фірм. А для тих, хто має захворювання хребта, серцево-судинні, суглобів, дерматозів, гастритів, ішемічних хвороб і т. д. приходьте і спробуйте на собі його дію.

А поруч на стенді був представлений українськими розробниками метод скринінгу онкологічних захворювань «Онкотест», розроблений професором Є.Сусловим та В.Владіміровим.

Згідно із статистичними даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні зареєстровано понад 800 тисяч онкологічних хворих. Щорічно виникає 160 тисяч нових випадків раку і більше 100 тисяч людей вмирає від цієї тяжкої хвороби. Кожен четвертий громадянин України має великий ризик протягом життя захворіти на рак і при цьому 35% онкологічних хворих це люди працездатного віку. «Онкотест» дозволяє виявити страшну недугу на початкових стадіях її виникнення. Його достовірність 80—90 відсотків. До цього часу «Онкотест» не має аналогів у світовій практиці.

Продовженням цієї думки є те, що в Україні дуже багато жінок страждають раком молочних залоз. На жаль, виявляється воно вже іноді на пізніх стадіях, коли доводиться повністю віднімати жінці молочну залозу. Це стає для кожної такої хворої великою і фізичною, і моральною травмою. Сьогодні створено спеціалізоване протезно-ортопедичне підприємство «АЄ. Брік», яке допомагає за державний рахунок здійснити протезування молочних залоз. А ще воно виробляє для інвалідів протезно-ортопедичні вироби, зокрема протези кінцівок та ортези за технологією фірми «Отто Бок».

Відомо, що вчасне виявлення будь-якої хвороби — це половина збереженого здоров’я. В Україні нині створена державна програма боротьби з туберкульозом, за якою просто необхідно зробити флюорографію легенів і, напевно, представлені на виставці фірмою «Крас» флюоромобілі будуть найкращі для застосування обстеження населення у важкодоступних далеких районах у гірській місцевості. Це лише штрихи з роботи виставки.

Виставка «Охорона здоров’я» — значне явище у медичному світі нашої держави. А створена вона невеликим колективом менеджерів на чолі з президентом фірми Валентином Соколовським.

2001, Демократична Україна, 107, ЗЕБ Охорона здоров’я

2012-06-01 10:47:35
Світлана ЛИТВАК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *