14883638_888382637958940_6517146766216738354_o

ТРИ ВІДТІНКИ МАЛИНОВОГО

Зараз все частіше заходить мова про необхідність об”єднання козацтва України, яке генетично залишається осердям нашого народу. Але козацькі ватажки пропонують для цього діаметрально протилежні рішення. Тому основним критерієм в оцінці діяльності козацьких товариств залишаються зміст і направленість їх практичних дій. Громадська спілка «Об’єднане козацтво України», слідуючи обраним пріоритетним напрямкам, намагається сполучати їх. Адже всі відтінки козацького малинового прапора випромінюють прагнення однієї мети – створення умов для забезпечення впливу козацтва та стан справ у державі і розвиток українського суспільства.

14889948_888382487958955_6807373326643919786_o
Показовим в цьому плані було 14 жовтня, день одночасного відзначення свята Покрови Пресвятої Богородиці і всенародного свята на її честь – Дня українського козацтва.
З ранку члени Генеральної старшини ОКУ на чолі з Гетьманом Валентином Соколовським, генералом козацтва були присутні на богослужінні у київському Свято-Феодосіївському чоловічому монастирі.

14883638_888382637958940_6517146766216738354_o

Службу правив архієпископ УПЦ (КП) намісник храму отець Макарій (Папіш), з яким у «Об’єднаного козацтва України» давні добрі взаємини. Адже він є головою Синодального Управління у справах молоді УПЦ Київського патріархату. А виховання і збереження духовності – один з основних напрямків діяльності ОКУ.
Той, хто бував у цій божественній обителі, відновленій козаками наприкінці 16 століття, не міг не відчути під час богослужіння настоятеля монастиря особливої атмосфери духовності, щирості і доброти від його вагомих і проникливих промов. В них завжди є органічний зв’язок між Христовими вічними істинами і проблемами сьогодення, а довершена вокальна майстерність хористів підкоряє всіх і з’єднує у благодатному сприйнятті животворного Господнього вчення.
Вже стало традицією, що на найбільші релігійні свята Генеральна старшина ОКУ приходить саме до цього прекрасного храму, в унікальній духовній атмосфері якого відбувається очищення душ і наповнення їх силою доброти і шляхетності. Розбудові цього храму ОКУ надає благодійну допомогу, прагнучи відновити її дзвіницю. Під час урочистого богослужіння отець Макарій підкреслив важливість ролі сучасного козацтва у житті нашого суспільства і висловив вдячність керівництву ОКУ за тісні взаємини і надію на успіх процесу об’єднання козацьких товариств довколо цього осередку духовності та патріотизму.
Традиційне продовження цього свята відбулося на Раді засновників ГС ОКУ. Але основна увага була надана обговоренню найбільш актуальних питань розвитку Спілки і козацького руху в країні. Основна ознака його слабкості, як вважає Гетьман Соколовський очевидна, не відчутно його впливу на процеси, які відбуваються у суспільстві. Причина, насамперед, у відсутності правової бази їх діяльності. Негативно позначається і вкрай спрощена юридична процедура реєстрації козацьких товариств, як звичайних громадських організацій, відсутність будь-якої державної звітності навіть щодо чисельного складу. Друга проблема невиправдано велика кількість козацьких організацій, серед них навіть і не козацьких, які проголошують своє право виступати центрами об’єднання українського козацтва. Деякі ініціатори навіть вважають цей процес об’єктивно необхідним, хоч на справді ця позиція означає навмисну розпорошеність козацького руху.
Учасники засідання прийняли консолідоване рішення про направлення Президенту України звернення з вимогою не чекаючи прийняття Закону про козацтво в Україні повернути Указ про взаємодію державних структур з козацькими організаціями, як необхідну передумову закріплення притаманної козацтва захисника держави та її народу.
Цього ж дня група представників «Об’єднаного козацтва України», очолювана членом генеральної старшини, отаманом осавульської служби міжнародної організації «Козацтво України» генерал-осавулом козацтва Миколою Стасюком – керівником одного з підрозділів НТУ «Київський політехнічний інститут», взяла участь в проведенні у Черкасах другого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької творчості «Козацький шлях.UA».

14633059_888393581291179_186114449249835206_n
Це творче змагання молоді було започатковано минулого року, пройшло з великим успіхом і підтвердило вірність обраного ОКУ курсу на пошук у різних форматах талановитої молоді і призвичаїння її до козацьких традицій, виховання поваги до славного козацького минулого. Коли Черкаське обласне відділення Дитячого фонду України разом з Черкаською МДА звернулось до «Об’єднаного козацтва України» за підтримкою цього національно-культурного починання, Гетьман Соколовський одразу погодився. Козацтво надає для відзначення переможців змагань у різних видах і категоріях свої нагороди: кубки, грамоти ОКУ та цінні подарунки.

14639822_888393631291174_4853731363096562560_n
Нинішнього року, як і минулого у фестивалі- конкурсі взяла група київських учнів 112 спеціалізованої школи ім. Т.Г.Шевченка і студентів гуманітарного інституту Університету імен М. Грінченка очолювана Анастасією Трофимченко – майором козацтва. Кілька найменших учасників є вихованцями Народного колективу «Кераміка» Дитячого оздоровчо-екологічного центру Оболонського району міста Києва. Всі київські конкурсанти виступили досить успішно і зайняли призові місця.
Фестиваль водночас став і ареною духовно-патріотичного дійства – козацької висвяти 10 киян та 6 місцевих юнаків і дівчат. Цю хвилюючу церемонію на площі перед Черкаською обласною філармонією, де відбувався фестиваль, разом зі святими отцями проводив отаман Черкаської обласної організації ВГО «Козацька територіальна оборона»-співзасновника Спілки ОКУ Микола Петренко, генерал –хорунжий козацтва, добре відомий у цих краях громадсько –політичний діяч, батько народного депутата Олега Петренка, захисника Євромайдану, бійця добровольчого батальйону «Азов» у самі критичні місяці.
Ось так органічно переплелися події святкового дня 14 жовтня цього року, які ще раз засвідчили, що в житті завжди є місце молитві, добрій справі і подвигу без очікування нагород. Особливо, коли це життя з козацьким запалом у серці, з усвідомленням величі й вічності нашого історичного заклику до дії: «За Бога, за побратима, за Україну!»

Прес-служба

ГС «Об’єднане козацтво України»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *