Біографія

0_

 

Соколовський Валентин Іванович народився 3 листопада 1947 року на станції Переяславська Переяслав-Хмельницького району Київської області в сім'ї залізничника. Громадянин України. Постійно проживає в Україні.

У 1965 р. закінчив середню освітню та музичну школи в м. Яготині.

З 1967 по 1969 рр. проходив армійську службу.

У 1975 р. закінчив Київський торгово-економічний інститут та здобув вищу освіту за спеціальністю «товарознавство та організація торгівлі».

У 1991 р. в числі перших став випускником Вищої школи менеджерів Республіканського інституту підготовки менеджерів при Кабінет Міністрів України.

З 1972 по 1983 рр. працював в системі торгівлі м. Києва. З 1983 по 1987 рр. обіймав посаду заступника начальника громадського харчування м. Києва.

У 1987 р. був переведений на посаду заступника генерального директора ВО "Укрторгмонтажтехніка" Міністерства торгівлі УРСР з наступним переходом на посаду заступника генерального директора ВО "Укрторгзабезпечення" цього ж міністерства, на якій пропрацював до 1991 р. За час роботи на зазначених посадах брав особисту участь в загальнодержавних програмах: підготовка міста Києва до Олімпіади-80, організація заходів з нагоди 1500-річчя Києва, ліквідація наслідків аварії на ЧАЕС.

У 1991 р. для налагодження зовнішньоекономічних зв’язків України, проведення міжнародних виставок та залучення інвестицій в країну ініціював створення спеціалізованої фірми "ЗовнішЕкспоБізнес" і став її керівником.

Проведені фірмою виставки сприяли становленню і розвитку медицини, зв’язку та інформаційних технологій, банківської сфери, впровадженню новітніх засобів охорони, захисту і безпеки та отримали широке визнання вітчизняних і міжнародних партнерів, а міжнародна виставка "Охорона здоров'я" увійшла до числа кращих у Європі.

У 1995 році фірма на виконання доручення Кабінету Міністрів України вперше масштабно представила Україну на світовому ярмарку "Ганновер Мессе". Високий рівень організації виставок фірмою "ЗовнішЕкспоБізнес" в Україні та за кордоном дозволив їй у 2001 році стати першим дійсним членом з України у Всесвітній асоціації виставкової індустрії – UFI.

У 2010 році на підставі висновків Держкомстату та Мінекономіки України фірма посіла призове місце у Міжнародному економічному рейтингу «Ліга кращих». Понині продовжує працювати у сфері розвитку зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародної виставкової діяльності в Україні на посаді Генерального директора фірми «ЗовнішЕкспоБізнес».

З 2004 по 2007 рр. був членом Ради з питань виставкової діяльності в Україні при Президенті України.

З часу створення Виставкової федерації України є її віце-президентом, член - кореспондент Міжнародної академії інформатизації при ООН, член Міжнародної асоціації виставкового менеджменту (США). Академік Української Академії Наук.

Неодноразово обирався депутатом районних і міських рад м. Києва. Як незалежний кандидат брав участь у місцевих виборах до Київської облради у 2010 році і позачергових виборах до Верховної Ради у 2012 році в одному з районів столиці, але переможцями виявлялись більш грошовиті кандидати. В обох випадках позиціонувався як виразник інтересів козацького прошарку населення, який покликаний відігравати значно більшу і потужнішу роль в українському суспільстві.

У травні 2012 р. на з'їзді Міжнародної оборонно-патріотичної організації «Козацтво України» обраний Верховним отаманом, є головнокомандувачем Всеукраїнської громадської організації «Козацька територіальна оборона». На базі цих організацій створено ГС «Об’єднане козацтво України» за участю 40 козацьких товариств на чолі з Валентином Соколовським. Обраний Гетьманом ГС «Об’єднане козацтво України».

Він також є президентом Всеукраїнських федерацій «Козацького двобою» та «Контактного карате».

За досягнення у професійній та громадській діяльності має державні і міжнародні нагороди та відзнаки: Почесний знак Оргкомітету СРСР «Олімпіада-80», медаль «В пам’ять 1500 річчя Києва”, медаль „Учасник ліквідації аварії на ЧАЕС”, «Лідер ХХІ століття» - відзнаку Асоціації ділових кіл України, почесне звання «Заслужений економіст України», визнаний лауреатом «Міжнародної премії Сократа» (Оксфорд, Великобританія).

Має звання «Майстра спорту СРСР».

Є членом Спілки журналістів України.

Одружений, має трьох дітей – синів Руслана і Романа та доньку – Соломію.

Дружина– Соколовська Ярослава Ігорівна, лікар за фахом.