Виставкова діяльність

0_

 

Направлений Міністерством торгівлі України на навчання до Республіканського інституту підготовки менеджерів при Кабінеті Міністрів України, Валентин Соколовський у якості дипломної роботи запропонував проект створення державного спеціалізованого виставкового підприємства. Мета його діяльності - налагодження зовнішньоекономічних зв’язків після розпаду СРСР з використанням виставок.

У листопаді 1990 року Міністерством було створено фірму «ЗовнішЕкспоБізнес», яка працює під керівництвом Валентина Соколовського понад 25 років. Саме з неї й розпочався новий етап виставкової діяльності в Україні, коли вона вже стояла на порозі державної незалежності.

За його особистої ініціативи започатковані два приорітетні для України виставкові заходи: міжнародна виставка «Охорона здоров’я», яка сприяла надходженню в Україну новітнього медичного обладнання і методик з десятків країн, через декілька років була визнана експертами четвертою серед подібних виставок у Європі. Другий проект - Міжнародна виставка «Інформатика і зв’язок» відкрив шлях до України провідним виробникам світу в цій стратегічній сфері з продукцією, якої не було в країні. Важливу роль у становленні і розвитку банківської сфери молодої країни відіграла міжнародна виставка «Банк-Офіс» та  форум «Банк-Розвиток».

Вивчивши у США за дорученням Мінторгу України особливості роботи міжнародних кур’єрських служб з доставки документів та вантажів, Валентин Соколовський створив при фірмі «ЗовнішЕкспоБізнес» підрозділ UPS з аналогічними завданнями, чим започаткував діяльність такого напрямку в Україні.

Валентин Соколовський є піонером в Україні з будівництва ексклюзивних стендів з конструкцій світових лідерів - OKTANORM (Німеччина) та SYMA-SYSTEM (Швейцарія).

У 1995 році фірма, на виконання доручення Кабінету Міністрів України, вперше масштабно представила Україну за кордоном як генеральний розпорядник національної експозиції на найбільшому промисловому ярмарку світу Ганновер-Мессе (Німеччина). Фірма «ЗовнішЕкспоБізнес» збудувала 2-поверховий стенд, що на той час було новиною і для учасників з країн Східної Європи, у т. ч. Російської Федерації. За цю роботу представники керівництва ФРН у листі Президенту України Л. Д. Кучмі дали високу оцінку фірмі та її керівникові Соколовському В. І.

Наприкінці 90-х років Валентин Соколовський виступив одним з розробників  Державної програми експортного потенціалу України, став членом Ради експортерів Міністерства економіки України.

Як керівник підприємства, що багато років проводило міжнародну виставку з питань безпеки, охорони і захисту «ISPEK», підтриману на державному рівні,  Валентин Соколовський входить до складу Комісії з питань військово-промислового комплексу Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП). Цю виставку він запропонував керівництву країни у 2001 році з метою оснащення спецпідрозділів МВС, Міноборони, СБУ найсучаснішим спорядженням і технічними засобами. Головою Оргкомітету з проведення виставки було призначено Віце-прем’єр-міністра, а його заступником на рівні з керівниками силових структур країни став Генеральний директор фірми «ЗовнішЕкспоБізнес» Валентин Соколовський.

Відповідність організації фірмою своїх виставок міжнародним вимогам  дозволила їй першою з України (2001рік) стати дійсним членом Всесвітньої асоціації виставкової індустрії –UFI. У свою це сприяло входженню до цієї авторитетної  міжнародної професійної організації інших українських компаній - організаторів виставок і виставкових центрів.

Валентин Соколовський - ініціатор координації роботи у виставковій сфері, очолив Союз виставкових організацій України (1994р.). Згодом став віце-президентом Виставкової федерації України з часу її створення і багато років був членом Ради з питань виставкової діяльності при Президенті України.

За ініціативи і планом Валентина Соколовського у Києві із залученням власних коштів фірми та кредитів в 2003 році збудовано сучасний Конгрес-центр для проведення спеціалізованих виставкових та презентаційних заходів з певних тематик. Центр став одним з основних  осередків ділової активності у столиці та був сертифікований UFI.

Завдяки плідним результатам роботи фірми і власній високій діловій активності Валентин Соколовський був запрошений до членства у Міжнародній асоціації виставкового менеджменту – ІАЕМ (США) – 1998р., Міжнародній академії інформатизації при ООН - 2000р, Міжнародного клубу лідерів (Оксфорд. Великобританія) -2011р.

Він є співавтором низки наукових розробок:

  • «Енциклопедії бізнесмена, економіста, менеджера» ( 2003р.)
  • «Енциклопедії житлово-комунальної сфери» ( 2006р.)
  • «Енциклопедії інвестицій» (2008р.)
  • «Енциклопедії інновацій» (2011р.)

Загалом Валентин Іванович Соколовський зробив значний внесок у підвищення ділового іміджу України у світі, становлення і розвиток виставкової справи в Україні в нових економічних умовах з метою надходження інвестицій та інтегрування нашої держави у міжнародну спільноту.